Op 22 mei organiseert Circuscentrum zijn jaarlijkse sectordag, boordevol inspiratie, kennisdeling en reflectie voor en door de circussector! Dit jaar staat de dag in het teken van circuserfgoed, en daarom bundelt Circuscentrum zijn krachten met CEMPER en de Erfgoedcel Mechelen.
Op deze dag zetten we circuserfgoed in de kijker via inspirerende praktijken, we leggen uit hoe je aan de slag kan gaan met je eigen archief en we gaan dieper in op het doorgeven van erfgoed aan de volgende generaties.
Erfgoed en archiefbeheer hebben een stoffige bijklank. Alles wat we vandaag doen wordt morgen erfgoed en is interessant voor anderen. Een archief aanleggen, hoe klein ook, is een meerwaarde voor zowel circusateliers, gezelschappen, werkplaatsen en festivals. Maar vaak is er niet genoeg aandacht voor of wordt het volledig vergeten. Circuserfgoed gaat veel breder, circus is een praktijk die leeft. Hoe bewaren we en geven we onze kennis, expertise en praktijken door zodat ze niet verloren gaan?
Speciaal voor deze editie verhuizen we naar Mechelen en ontvangen we jullie in de Predikherenkerk.
Circusmagazine is het driemaandelijks tijdschrift voor de circuskunst. Op eigentijdse wijze bericht het over verleden, heden en toekomst van de circuswereld in Vlaanderen and beyond.
Abonneer je hier