In juni organiseert Les ballets C de la B drie workshops met luchtacrobate Juliana Neves:
>> Aerial arts experience: 10 en 11 juni, voor alle niveaus, prijs €50
In deze tweedaagse workshop gaan de deelnemers aan de slag met de verschillende toestellen en materialen van luchtacrobatiek zoals touw, Spanish web, zijden doek, ‘hangmat’ en bungee elastiek. Alle basistechnieken komen aan bod en er wordt in de lucht geoefend. De opwarming combineert hedendaagse dans met basisacrobatiek en krachtoefeningen die specifiek zijn voor luchtacrobatiek. Alle info.
>> Luchtacro & dans: 5 tot 9 juni, voor beginners, prijs €110
Deze workshop voor beginners introduceert de deelnemers in de basis van luchtacrobatiek en luchtdansen. Er zal stevig gewerkt worden aan kracht vanuit en binnenin het bovenlichaam.. De opwarming combineert hedendaagse dans met technieken uit luchtacrobatiek. De focus van de lessen ligt op het basisvocabularium van de luchtacro: het klimmen, vallen, houding aannemen, draaien en creatieve oefeningen geïnspireerd op Juliana’s specifieke benadering van dans en luchtacrobatiek. Alle info.
>> Luchtacro & dans: 5 tot 9 juni, voor (semi)gevorderden, prijs €110
Deze workshop is bedoeld voor deelnemers die al een zekere ervaring hebben met een bepaalde techniek/materiaal uit de luchtacrobatiek. De opwarming varieert van krachtoefeningen specifiek voor luchtacrobatiek tot dansacrobatiek en improvisatie-oefeningen. Er worden nieuwe vaardigheden in de lucht aangeleerd, waarna een creatief stuk volgt met vrije en geleide improvisaties en compositie-oefeningen. De deelnemers zullen leren wat Juliana ‘states’ (‘gewaarwordingen’) noemt: ontdekken wat hun fysicaliteit is in de lucht door eerst te stil te staan bij wat ze voelen in de lucht, zowel gevoelsmatig als lichamelijk en dan die ‘states’ leren vertalen naar beweging. Vanuit een zelfbevraging op zoek gaan naar fysieke antwoorden. Alle info.
Over Juliana Neves
Al meer dan 20 jaar is Juliana Neves gespecialiseerd in luchtacrobatiek. Het solonummer “Le Volle D’Azala”, gecreëerd en uitgevoerd door Juliana bij Cirque du Soleil, was een eerste stap in het combineren van de technieken van luchtacrobatie met dans. Vanaf 2002 sloot Juliana zich aan bij het dansgezelschap les ballets C de la B en werkte ze deze combinatie verder uit, waarbij de virtuositeit van de circusact en luchtdansen zich mengen tot een nieuwe vorm van performance. Gelijktijdig hiermee ontwikkelt Juliana een pedagogische methode geïnspireerd op de samenwerking met Alain Platel en haar ervaring bij Cirque du Soleil. Juliana geeft wereldwijd workshops waarin ze deze methode toepast.